O nás

EP Cargo Trucking

EP Cargo Trucking se zaměřuje na silniční nákladní přepravu. K přepravě nákladu využívá jak svoji flotilu vozidel, tak nabízí i spediční služby. Specifickou službou je přeprava sypkých materiálů v silo cisternách, na sklápěcích návěsech nebo posuvných podlahách. Společnost zároveň aktivně působí v oblasti manipulace hromadných substrátů v areálech tepelných elektráren a uhelných dolů.

Společnost vznikla pod názvem EOP & HOKA s.r.o. v roce 1993 jako dceřiná společnost Elektrárny Opatovice (EOP) transformací z původního úseku dopravy. Jejím primárním úkolem byla obsluha Elektrárny jak na vstupech (dovoz vápence a vápna), tak i na výstupech (zadní palivový cyklus, tedy manipulace a prodej vedlejších energetických produktů).

V roce 2008, kdy došlo k majetkovému převzetí EOP holdingem EPH, byla společnost od EOP odtržena a začleněna do struktury EPH. Tímto krokem byly zároveň vytvořeny podmínky pro expanzi aktivit mimo obsluhu EOP.

V roce 2010 byla následně zahájena obsluha Elektrárny Komořany (United Energy). V roce 2015 byla založena první zahraniční pobočka u černouhelného dolu PGS, EOPHOKA PL v Polsku. V roce 2017 následovalo založení pobočky EOPHOKA SK na Slovensku u Elektrárny Nováky (ENO) a zároveň otevření pobočky v Ostravě. K ní byla v roce 2018 akvizičně připojena společnost SAJDOK, Třinec. Jako další následovala v roce 2020 akvizice společnosti PTA, Plzeň. K 1. prosinci 2020 proběhla změna názvu společnosti na EP Cargo Trucking CZ.

EP Cargo Trucking CZ v současnosti aktivně pokrývá svou flotilou čítající 110 vozidel celý region střední Evropy (Česká republika, Slovensko, Polsko, Maďarsko, Rakousko a Německo).onas


Společnosti

image/svg+xml